Майстер-клас від парфюмера Dan HotosМи не можемо його побачити, не можемо його описати, але він займає дуже багато місця у нашому житті.

Помічали коли-небудь, що коли, описуючи аромат, ми згадуємо всі інші почуття: аудиальні (пов’язані з простором), смакові  (солоний, кислий запах), тактильні відчуття (пов’язані з температурою або ніжний запах і сильний запах)?  Але про сам аромат не в одній мові на цій планеті ми не можемо нічого сказати, окрім посилання на джерело. Тобто, за допомогою асоціацій, з якими ми його пов’язуємо.

І, звичайно ж, нам важко уявити своє життя без ароматів природи та штучних ароматизаторів. Аромат кави допомагає нам прикинутися зранку, аромат квітів дає нам насолоду, а запах газу попереджує про небезпеку.  Так, аромати наповнюють наше життя. Вони скрізь – в їжі, в побутовій хімії, в косметиці.  Але перше, що приходить на думку, почувши слово «аромат», це парфуми, які ми так ретельно підбираємо для себе чи в подарунок, навіть, не задумуючись про таємницю їх створення.

Нагоду зазирнути в цей таємничий світ отримала група людей з інвалідністю на майстер-класі, який провів відомий парфюмер Дэн Хотос. Він розповів багато цікавої й корисної інформації про парфюмерію, про етапи створення ароматів, а головне, дав змогу кожному учаснику  наблизитися до своєї  професії та створити свій власний аромат. До речі, створені власноруч парфуми були нам у подарунок.

Відбулося все це 19 січня 2020 року в комфортних та доступних для інвалідних візків умовах «ПеремогаSpace».

 Дякую БФ «Юніті» за організацію.

Автор статті – Летюча Інна

Фото – Єрмашов Тарас